Forum Adolla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SBS Soruları ve cevap anahtarları

SBS Soruları ve cevap anahtarları Empty SBS Soruları ve cevap anahtarları

Mesaj tarafından <MudVayne> C.tesi Haz. 21 2008, 17:06

SBS soruları ve cevap anahtarı

İköğretim 6. sınıf öğrencileri için düzenlenen ve 991 bin adayın katıldığı ilk Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sona erdi. Sınav sonuçları 31 Temmuzda açıklanacak.
Seviye Belirleme Sınavı (SBS), Türkiye genelinde sorunsuz tamamlandı. Sınav, 544 merkezde toplam 6 bin 771 binada, 114 bin 692 salonda gerçekleştirildi.

A KİTAPÇIĞI SORULARI

A KİTAPÇIĞI CEVAP ANAHTARI

B KİTAPÇIĞI SORULARI

B KİTAPÇIĞI CEVAP ANAHTARI

Sınav saat 10.00'da başladı ve 90 dakika sürdü. Adaylara Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler (Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi ve ******çülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi), Yabancı Dil (İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca) alanından 80 soru yöneltildi.
Sınava, ilköğretim 6. sınıf öğrencilerinden 515 bin 269 erkek, 476 bin 304 kız olmak toplam 991 bin 573 aday ter döktü. Sınava, 5 bin 826 engelli aday katıldı.
İlköğretim 7. sınıf öğrencilerinin gireceği SBS ise yarın saat 10.00'da yapılacak. Bu öğrenciler yine aynı soru alanlarından, 90 soruyu 100 dakikada yanıtlayacak.
Sınava, ilköğretim 7. sınıf öğrencilerinden 514 bin 889 erkek, 475 bin 885 kız aday olmak üzere toplam 990 bin 774 aday katılacak. Sınav sonuçları 31 Temmuzda açıklanacak.

Kaynak:Mynet
Yarın 7.sınıf SBS ceevapları verilecektir.

<MudVayne>
Administrator
Administrator

Erkek
Nereden? : Türkiye Cumhuriyeti!!!
Meslek : Profesyonel Admin
Takımınız : PSV Eindhoven
Ruh Hali : SBS Soruları ve cevap anahtarları Onayli10
Takım : SBS Soruları ve cevap anahtarları Galatasaray

https://adolla.yetkin-forum.com

- Similar topics