Forum Adolla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Doğalgaz krizi Pazartesi çözülüyor

3 posters

Doğalgaz krizi Pazartesi çözülüyor Empty Doğalgaz krizi Pazartesi çözülüyor

Mesaj tarafından hppsx_92 Perş. Ocak 10 2008, 15:08

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İranlı yetkililer ile görüştüğünü ve doğalgaz krizinin en geç pazartesi gününe kadar çözüleceğini söyledi.

Erdoğan, enerji verimliliği haftası açılışı töreninden ayrılırken, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, “Dün akşam Ahmedinecad ile değil ama gönderdiği temsilcilerle görüştüm. Öyle zannediyorum ki en geç pazartesiye kadar çözüme kavuşacak. Kendilerindeki aşırı soğuklar nedeniyle böyle bir sıkıntıyı yaşadıklarını söylüyorlar. Tedbirlerimiz alınmıştır şu anda herhangi bir sıkıntımız yok” dedi. Erdoğan, Erzurum'da doğalgazın kesildiği yönündeki haberlerin ise gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, “Hayır öyle bir şey söz konusu değil. Bunun onunla hiçbir alakası yok” dedi.

Erdoğan, İran'ın Türkiye'ye doğalgaz akışını durdurmasına yönelik bir soruya şu yanıtı verdi:

''Dün akşam gerçi Sayın Ahmedinejad ile değil ama gönderdiği temsilcisiyle görüştüm. Öyle zannediyorum ki en geç Pazartesi'ye kadar bir çözüme kavuşacak ve gaz vermeye başlayacaklar. Kendilerindeki ciddi, aşırı soğuklar sebebiyle şu anda böyle bir sıkıntıyı yaşadıklarını söylüyorlar. Türkmenistan'la olan bağlantılarında bazı sıkıntılar olduğundan söz ediyorlar. Ama en geç Pazartesi'ye kadar bu işi çözeceklerini söylediler, ifade ettiler. Bizim de tedbirlerimiz alınmıştır. Şu anda herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir.''

Erdoğan, Erzurum'da bugün doğalgaz kesintisi yaşanmasına ilişkin bir başka soru üzerine de bunun İran doğalgazıyla bağlantısı olmadığını söyledi.
hppsx_92
hppsx_92
Çalıskan Uye
Çalıskan Uye

Erkek
Nereden? : İzmir
Meslek : Rüyalara giren beyaz sakallı dede
Takımınız : FENERBAHÇE

Doğalgaz krizi Pazartesi çözülüyor Empty Geri: Doğalgaz krizi Pazartesi çözülüyor

Mesaj tarafından WeBmasTer Cuma Ocak 11 2008, 17:01

su anda bizim öle bir sorunumuz iyiki yok valla doğalgazmıs falan
WeBmasTer
WeBmasTer
Administrator
Administrator

Erkek
Nereden? : sizene
Meslek : WebMastercı
Takımınız : galatasaray

https://adolla.yetkin-forum.com

Doğalgaz krizi Pazartesi çözülüyor Empty Geri: Doğalgaz krizi Pazartesi çözülüyor

Mesaj tarafından <MudVayne> C.tesi Ocak 12 2008, 12:09

İstanbul'da yaşayanın derdi var ne diyim...

<MudVayne>
Administrator
Administrator

Erkek
Nereden? : Türkiye Cumhuriyeti!!!
Meslek : Profesyonel Admin
Takımınız : PSV Eindhoven
Ruh Hali : Doğalgaz krizi Pazartesi çözülüyor Onayli10
Takım : Doğalgaz krizi Pazartesi çözülüyor Galatasaray

https://adolla.yetkin-forum.com

- Similar topics