Forum Adolla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

gTa TeMeL Egİtİm

3 posters

gTa TeMeL Egİtİm Empty gTa TeMeL Egİtİm

Mesaj tarafından WeBmasTer Cuma Kas. 30 2007, 16:11

Ewt arkadaşlar ben sizi inşallah bu sitede gta uzmanı yapacam hem programsal yönden hemde oyunda ince detayları anlayacaksınız mesela oyunda evleri görünce nasıl yapıldığını neyse çok konuştum konuya dönelim

Şimdi ben size gtada temel bilgileri verecem sonra çalışmalara başlıyacaz

Txd:Gta da resimlerin bulunduğu dosya türü .txd şeklindedir bu dosyayı program dışında not deteri üzerinden değiştiremezsiniz.

Dff: Gta da 3 boyutlu yapıtların bulunduğu dosya türü .dff şeklinde yazılır bunuda program dışında değiştiremezsiniz ve bu iki dosya türü bağlantılıdır örneğin araba.dff araba.txd biri yapıtı biride resimi.

Dat: Gta serilerinde dff dosyalarındaki yapıtları toplayarark oyunun haritası oluşturulur bu haritanın bulunduğu dosya.

IPL:haritanın yapıtlarının harita dürü olarak bulunduğu dosya türü.

IDE:haritaya yapıtları alan dosya

COL:dff in gelişmişi

DIR:tüm dosyaların kayıtlı olduğu belge

İMF:Tüm dosyaların kayıtlı olduğu dosya
dosyaları öğrendik sanmayınki resimsiz böyle gidecek bu dosyaların ne olduğunu bilmeden programı kullanamazsınız.

şimdi gtada bazı püf noktaları söylüyecem

mesela oyunda istediğiniz müziği çaldırma bunun için gta ya bi klasör açmalısınız mp3 diye onun içine ata bilirsiniz.

kaynak:delinetciler.net
WeBmasTer
WeBmasTer
Administrator
Administrator

Erkek
Nereden? : sizene
Meslek : WebMastercı
Takımınız : galatasaray

https://adolla.yetkin-forum.com

gTa TeMeL Egİtİm Empty Geri: gTa TeMeL Egİtİm

Mesaj tarafından <MudVayne> C.tesi Ara. 08 2007, 13:49

Bunlar benden olsun:

IMG Tool:GTA'lara (özellikle San Andreas) mod yükler. dff ve txd'leri değiştirir.Sözgelimi taksiyi doblo yapacağız.Normal taksinin dff.'sini doblo2nun dff'siyle değiştirme programı.

TXD Workshop:IMG Toolla aynı işi yapar ama workshopumuzda txd'leri resim olarak görme lüksüne sahip oluruz.

Car Spawner:Diyelim canınız Perennial marka araba sürmek istedi.Hiçbi yerde bulamadınız,gıcık oldunuz.Car Spawner bu arabayı size yaratır.

<MudVayne>
Administrator
Administrator

Erkek
Nereden? : Türkiye Cumhuriyeti!!!
Meslek : Profesyonel Admin
Takımınız : PSV Eindhoven
Ruh Hali : gTa TeMeL Egİtİm Onayli10
Takım : gTa TeMeL Egİtİm Galatasaray

Mesaj tarafından <MudVayne> Paz Ocak 20 2008, 14:32

San Andreas'ta mp3 klasörü açmaya gerek yoktur,sadece GTA San Andreas User Files'taki User Tracks'a atın şarkıları,oyunda da USER TRACK PLAYER'a ayarlayın radyonuzu.

GTA hakkında az buçuk editçilik biliyorsanız,dff'leri küçültüp çocuklar yapabilirsiniz.Ama canınız sokakta katliam yapmak isterse çocuklara dokunmayın.

Oyunda video çekimi:Fraps,GameCam gibi programlarla yapılabilir.

<MudVayne>
Administrator
Administrator

Erkek

Mesaj tarafından BeRkAy C.tesi Nis. 19 2008, 11:26

saolun Admin'ler güzel paylaşım Wink
BeRkAy
BeRkAy
Emekli
Emekli

Erkek
Nereden? : FENERBAHÇE CUMHURİYETİ
Meslek : Ögrnci
Takımınız : FnerBhçe
Ruh Hali : gTa TeMeL Egİtİm Images13

Mesaj tarafından <MudVayne> C.tesi Nis. 19 2008, 12:01

rica ederiz.

<MudVayne>
Administrator
Administrator

Erkek

Mesaj tarafından <MudVayne> Perş. Haz. 26 2008, 08:58

Şimdi de GTA'nın tarihini inceleyeceğiz.

GTA I

İlk GTA oyunudur.Görsel olarak hiç de iyi şeyler vadetmeyen fakat çok sevilen bir oyun olmuştur.GTA London 1961 ve GTA London 1969 olarak ikiye ayrılır.Şehirler Liberty City,Vice City ve San Andreas.Yani neyin ne olacağını burdan anlayabiliyoruz.

GTA II

İkinci GTA oyunu.Bu oyun 2010 yılında geçiyor.Dünya 2010'da berbat bir durumda olacak,bunu oyunun görsel içeriği ifade ediyor.Claude Speed'i ilk burada görüyoruz,ki bu şahsiyet tüm GTA serisinin bağlayıcı karakteridir.Tüm GTA'larda ondan izler görebiliyoruz.

GTA III

3 boyutlu ve o yıllara göre bir görsel şölen diyebileceğimiz GTA III'de yine Claude ve yine Liberty City.Ara görevlerle beraber 73 görev var.Bazı hareketler çok ruhsuz ama o yılın teknolojisiynen böyle idare edicez artık.

GTA Vice City

Yeni bir karakter,huzur veren (!) bir şehir ve yeni maceralarla dolu bir oyun.2002/2003 yapımıdır.58 görevden oluşan ve GTA III'den daha özellikli bir oyundur.Senaryosu tek kelimeyle mükemmel,ama GTA III'deki mafya ruhunu yakalayamamış.

GTA San Andreas

Tüm özelliklerine ve sunduğu serbestliğe rağmen boş bir haritası ve çok fazla EaSTeR Egg barındıran (Lil Probe'Inn,Las Brujas gibi çöl kasabaları sırlarla doludur) yapısı hem heyecanı koruyor,hem de çok sıkıyor.37 ana karakteri vardır fakat bizi en çok ilgilendiren 10 karakter Grove beşlisi,The Truth,Madd Dogg,Woozie,Catalina ve Mike Toreno'dur.

GTA Liberty City Stories

Rockstar GTA IV'le uğraşırken hem PSP konsolunda da kazanç yapmak hem de eski şehirlerde bu oyunlardan birkaç yıl önce neler dönmüş,neler olup bitmiş diye oyuncuları aydınlatmak amaçlı yaptığı PSP ve PS2 oyunudur.GTA III'den 3 yıl önce Leone mafyasının şehre hükmedişini anlatır.

GTA Vice City Stories

GTA Vice City'den iki yıl öncesini anlatır.Bu oyunda şirket yönetiyorsunuz,istediğiniz alanda kendinizi geliştirip o alana yayılıyorsunuz (örneğin ben haczetme alanında yayıldım) 6 alan seçeneği mevcuttur.Çok güzel bir dibe vuruş öyküsü.Bir askerin tuzağa düşüşünü ve arkadan kendini kurtarmaya çalışırken bir anda suçluların şahı olan bir kişiliği anlatır.

GTA IV

New York'ta geçiyor.Telefonla resim çekme,mesaj atma,manitaları arama,internetten manita yapma gibi özellikleri var ama beni ilgilendiren tek bölüm Lola ve Easter Egg'lerdir.Aşırı cinsel içerik var.Easter Egg'lerin çoğu,hatta polisin internet izleme sayfası cinsellik ima ediyor.O yüzden de Lola ve o dediğim özellikler hariç boş geçeceğini düşündüğüm bir oyun.

<MudVayne>
Administrator
Administrator

Erkek

Mesaj tarafından <MudVayne> C.tesi Tem. 12 2008, 17:56

tam gaz devam ediyoruz.

Görev kodları:GTA'daki görevlerin özel kodları vardır.Örneğin get in car-stop it in Winewood-kill Kane gibi (Los Sepulcros görev kodu)Bu kodlamayla biz de görev yapabiliriz ama obje mobje kafa karıştırır.

Karakter Yapımı:Dff modellemeleriyle GTA'ya kendi karakterimizi koyabiliriz.Txd ile giydirebiliriz,kaşını gözünü yerleştirebiliriz.Örneğin ben San Andreas'a Lola yaptım.görevlerde falan yer vermek çok kazık iştir,hiç uğraşmayın onla bence.

<MudVayne>
Administrator
Administrator

Erkek

Mesaj tarafından BeRkAy Ptsi Tem. 14 2008, 13:40