Forum Adolla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATO Başkanı Sinan Aygün serbest

ATO Başkanı Sinan Aygün serbest Empty ATO Başkanı Sinan Aygün serbest

Mesaj tarafından <MudVayne> Salı Tem. 15 2008, 22:33

“Ergenekon” soruşturması kapsamında tutuklu bulunan ATO Başkanı Sinan Aygün ile Barbaros Hayrettin Altıntaş serbest bırakıldı. Emekli orgeneraller Şener Eruygur ve Hurşit Tolon’un tutukluluğuna yapılan itiraz ise reddedildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin’in 1 yılı aşkın bir süredir yürütülen Ergenekon soruşturmasıyla ilgili açıklama yaptığı gün, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün ile Barbaros Hayrettin Altıntaş’ın tutukluğuna yapılan itirazda tahliye kararı çıktı. 1 Temmuz’da gözaltına alınanlar arasında bulunan Aygün ve Altıntaş hakkındaki iddialar ek iddianamede yer alacak.

ATO Başkanı Sinan Aygün’ü, karşılamak için eşi Mine Aygün, kız kardeşi Sibel Aygün, avukatı İsmail Hakkı Tekay, İzmit Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Zeytinci, ATO Meclis Üyesi Faik Öztürk, tutuklu bulunduğu Kocaeli 2 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne geldi.

Aygün, işlemlerin tamamlanmasının ardından saat 21.32’de Cezaevi’nden çıktı.

14 GÜN MİSAFİR KALDIM
Cezaevi çıkışında bekleyen gazetecilere açıklamalarda bulunan Aygün, şunları söyledi: “Tutukluluk halimi, Türkiye Cumhuriyeti Devletine, 14 gün misafir olarak kaldığımı kabul ediyorum. Gördüğünüz gibi giydiğim gömlekle daha sağlam, daha sıhhatli çıkıyorum. Allah içeridekilere sabır versin. Müsaade ederseniz, bu kadar açıklama yapıyorum. Yarın ATO Meclis toplantısı sonrası açıklama yapacağım.”

TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM
Aygün, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin’in “Ergenekon” soruşturması iddianamesiyle ilgili açıklamasını izleyip izlemediğinin sorulması üzerine, o sırada avukatlarıyla görüştüğünü, ancak serbest kaldığını televizyon haberlerinden öğrendiğini belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Aygün, daha sonra kendisini bekleyen arabaya binerek Ankara’ya hareket etti.

ERUYGUR VE TOLON’UN TAHLİYE TALEBİNE RET
Tahliye olan Sinan Aygün ve Barbaros Hayrettin Altıntaş’a ayrıca yurtdışına çıkış yasağı getirilirken, tutuklu bulunan emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile ******çü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur’un da aralarında bulunduğu 8 kişinin tutukluluklarına yapılan itirazlar reddedildi.

Kaynak

<MudVayne>
Administrator
Administrator

Erkek
Nereden? : Türkiye Cumhuriyeti!!!
Meslek : Profesyonel Admin
Takımınız : PSV Eindhoven
Ruh Hali : ATO Başkanı Sinan Aygün serbest Onayli10
Takım : ATO Başkanı Sinan Aygün serbest Galatasaray

https://adolla.yetkin-forum.com

- Similar topics