Forum Adolla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GS'deki En Büyük Çatlak Nedir?

GS'deki En Büyük Çatlak Nedir? Empty GS'deki En Büyük Çatlak Nedir?

Mesaj tarafından <MudVayne> Salı Ara. 18 2007, 20:04

Galatasaray’da kongre telaşı erken başladı. Olağan genel kurula daha 3 ay süre olmasına rağmen kulisler şimdiden hareketlendi. Bu kritik dönemde dedikodular öylesine yoğunlaştı ki, bugüne dek büyük uyum içinde çalışan yönetim kurulunda bile ciddi bölünmeler ortaya çıktı. Şimdi gelin, Galatasaray’da yaşanan bu büyük çatlağı ve sebeplerini anlatalım.

1-) Onore edilmeyi bekleyen 5 yönetici

Galatasaray Yönetim Kurulu, yedekleri ile beraber 15 kişiden oluşuyor. Fakat camia içindeki herkes biliyor ki, asıl işi yürütenler sadece 5 kişi. Adnan Polat ve Haldun Üstünel futbol, Ahmet Dedehayır da basketbol şubelerinin üzerindeki ölü toprağını attı. Son derece başarılı sponsorluk anlaşmaları yaparak şubelerinin finansal problemlerini çözdü ve Galatasaray’ın bu branşlarda zirveye oynamasını sağladı. Işın Çelebi yıllardır çözülemeyen Aslantepe Stadı’ndaki bürokratik sorunları çözdü. Tunca Hazinedaroğlu da alt yapı tesislerinin yenilenmesine büyük katkı yaptı. Polat, Üstünel, Dedehayır, Çelebi ve Hazinedaroğlu, başkan Özhan Canaydın tarafından onore edilmedikleri için büyük kırgınlık içinde.

2-) Aysal Galatasaray’a verdiğini fazlasıyla aldı

Tam bir kongre uzmanı olan Özhan Canaydın’ın, 2008 Mart’ındaki seçime Ünal Aysal ile gireceği söylentileri, 1.5 yıldır başarıyla görev yapan bazı yöneticilerin moralini bozdu. Geçtiğimiz perşembe günü Aslantepe Stadı’nın temel atma töreni nedeniyle düzenlenen kokteyle Bülent Tulun ile birlikte gelen Ünal Aysal’ın Özhan Canaydın’a, "Kongreye birlikte girelim. Ancak, iki Adnan (Adnan Polat, Adnan Sezgin) ile Haldun’u (Üstünel) yönetimden çıkar" dediğinin iddia edilmesi gündeme bomba gibi düştü. Herkes Canaydın’dan bu konuda bir açıklama bekledi. Ancak, Canaydın susmayı tercih edince, başta Adnan Polat olmak üzere birçok yöneticinin hayli üzüldüğü belirtildi. Söz konusu yöneticilerin, "Ünal Aysal, Galatasaray için ne yaptı ki? AIG hisselerinin alımı için kulübe verdiği 23 milyon dolara yüzde 25’lik temerrüt faizi işletip, parasını fazla fazla aldı. Bankalar bile yüzde 8 faiz uygularken, o yüzde 25 uygulayıp, verdiği paranın 2 katını geri aldı. Bu mu Galatasaray’a hizmet? Ünal Aysal, Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın’a şart koşacak ne yaptı ki?" diye konuştukları ifade edildi.

3-) Canaydın aday olursa Polat rakip olmayacak

Aylardır başkan adayı olacağı konuşulan Adnan Polat, son kararını başkan Özhan Canaydın’ın tutumuna göre verecek. Canaydın’ın 2006’daki kongre öncesinde, "Yönetime gir, önümüzdeki kongrede başkan adayım sen olacaksın" diyerek ikna ettiği Polat, Canaydın’ın yeniden aday olması durumunda seçime girmeyecek. Polat’ın bu konuda yakınlarına, "Benim Özhan Canaydın’a rakip olarak kongreye girmem söz konusu dahi olamaz. Böyle bir şey zaten etik olmaz. Özhan Canaydın benim başkanım. Onun karşısında kongrede yer almam. Ben Galatasaraylıyım. İhtiyaç duyulan her an kulübe hizmet ederim" dediği belirtildi.

Yönetim kurulundaki çatlakların ortaya çıktığı bu dönemde Adnan Polat’ın Aslantepe Stadı için düzenlenen kokteyle katılmaması dedikoduları daha da yoğunlaştırdı. Ancak Polat’ın kokteylin düzenleneceği tarihte Fransa’da olacağını haftalar öncesinden başkan Özhan Canaydın’a bildirdiği, hatta Canaydın’ın, "Adnan istersen gitme. Çünkü yine ortaya bir sürü dedikodu atılacak" dediği ifade edildi.

18.12.2007

Kaynak : Hürriyet
Sporx'ten alıntıdır.

<MudVayne>
Administrator
Administrator

Erkek
Nereden? : Türkiye Cumhuriyeti!!!
Meslek : Profesyonel Admin
Takımınız : PSV Eindhoven
Ruh Hali : GS'deki En Büyük Çatlak Nedir? Onayli10
Takım : GS'deki En Büyük Çatlak Nedir? Galatasaray