Forum Adolla
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fatİh Ünİversİtesİ

Fatİh Ünİversİtesİ Empty Fatİh Ünİversİtesİ

Mesaj tarafından WeBmasTer C.tesi Tem. 05 2008, 17:43

Üniversitenin Kuruluşu

Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı tarafından kurulan Fatih Üniversitesi, 18.11.1996 tarihinde Dokuzuncu Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel tarafından eğitim - öğretime açılmıştır. On yedi üyesi bulunan Mütevelli Heyeti ile yönetilmektedir. Üniversitemiz, Büyükçekmece Kampüsü’nde Fen - Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik Fakülteleri, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri ve İstanbul Meslek Yüksekokulu; Ostim Kampüsü’nde Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Hemşirelik Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu ve Ankara Meslek Yüksekokulu ile eğitim – öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

1997 – 1998 akademik yılında Büyükçekmece Kampüsü’nde eğitim-öğretime başlayan Fatih Üniversitesi; Fen - Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi sosyal tesisleri ve öğrenci yurtlarıyla modern bir eğitim ortamına sahiptir. Sosyal tesis binasında kütüphane, sinema salonu, kafeterya, yemekhane, kitabevi, kırtasiye, terzi, kuaför ve internet kafe bulunmaktadır. Fakültelerin bünyesinde kurulan laboratuvarlarda eğitim – öğretim faaliyetlerinin yanı sıra araştırma çalışmaları da sürdürülmektedir.

Öğrencilere çeşitli sosyal ve kültürel faaliyet imkânı sunan üniversitemizde, 65'e yakın öğrenci kulübü vardır.
WeBmasTer
WeBmasTer
Administrator
Administrator

Erkek
Nereden? : sizene
Meslek : WebMastercı
Takımınız : galatasaray

https://adolla.yetkin-forum.com

- Similar topics